Nasze sny, nasz sennik

poniedziałek, grudzień 21st, 2009 Brak odpowiedzi

Nasze sny, nasz sennik

Czy wiesz, że to co Ci się śni ma znaczenie? Według niektórych każdy sen ma odniesienie do rzeczywistości. Już starożytni Egipcjanie, Rzymianie i Grecy interpretowali sny i przywiązywali do nich ogromną wagę, przerywali nawet wojny przez zły sen naczelnego wodza w przeddzień decydującej bitwy. Powstało dzięki temu takie coś jak sennik. Jest to książka w formie słownika. W niej zawarte są zazwyczaj spotykane marzenia senne oraz interpretacja danego snu. Jednak takim interpretacjom nie można do końca wierzyć, ponieważ każdy sen można różnie interpretować.

Tłumaczenie snu według sennika egipskiego może bardzo różnić się od interpretacji snu w senniku rzymskim lub greckim.  Jednak nie można uważać, że nasze sny są bez znaczenia. Nasza podświadomość przecież nie działa na darmo. Każdy można sensownie wytłumaczyć, musimy znać tylko aktualną sytuację osoby, która miała sen, a przede wszystkim samą osobę. Tylko wtedy możemy zrozumieć dlaczego się to przyśniło danej osobie oraz co znaczy ten sen.

Dlatego drogi czytelniku, zachęcamy Cię do tworzenia swojego sennika, którym na naszej witrynie możesz dzielić się z innymi. Każdy Twój sen możesz przypisać do kilku kategorii, takich jak sny prorocze, sny świadome, sny erotycznie itp. by lepiej zrozumieć przesłanie swoich snów.

autor: Dreamer

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany by komentować.